Dofinansowanie na ekologie kolektory, piece w Częstochowie.

Z dniem 25 kwietnia 2017 ruszy Częstochowski program dofinansowania z urzędu miasta dla:

1) Modernizacji systemów grzewczych.

2) Usuwania azbestu.

3) Montażu kolektorów słonecznych.

Łączna suma, która jest zarezerwowana w budżecie miasta wynosi 250 tyś. zł. (największa w historii).

 

Modernizacja systemów grzewczych

Na to dofinansowanie mogą liczyć mieszkańcy Częstochowy, którzy zdemontują i zlikwidują źródła ciepłą (kotła) opalanego węglem w tym ekogroszkiem, miałem, koksem. Warunkiem jest zastąpienie wyżej wymienionych nowym, bardziej ekologicznym czyli na ekogroszek najwyższej klasy czyli 4 lub 5. W tej materii będzie można otrzymać 1000 zł z budżetu miasta. Lecz jeśli zastąpimy stare źródło ciepła nowoczesnym kotłem gazowym, olejowym, który jest podłączony do miejskiej sieci c.o., bądź skorzystamy z elektrycznego ogrzewania, to możemy się starać o dofinansowanie wysokości 2000 zł.

 

Usuwanie azbestu

Pamiętając o zdrowiu swoim, swoich bliskich i otoczenia budżet miasta przygotował dofinansowanie w wysokości 10 tyś. zł na usuwanie z budynków mieszkalnych oraz gospodarczych wyrobów budowlanych zawierających azbest. Tutaj możemy liczyć na dofinansowanie sięgające 75% kosztów demontażu (nie więcej niż 1500 zł/ 1 mg usuniętych wyrobów zawierających azbest). Dla kosztów transportu oraz unieszkodliwenia odpadów azbestowych możemy liczyć na 45% dofinansowania (nie więcej niż 900 zł. / mg.)

 

Montaż kolektorów słonecznych

Dla ostatniego, wydaję się najważniejszego dofinansowania w wysokości 50 tyś. zł. Dla programu ograniczenia emisji jest dofinansowanie na montaż kolektorów słonecznych wspomagających system grzewczy lub dla wytwarzenia użytkowej ciepłej wody w budynkach i lokalach mieszkalnych. Kwota dofinansowania wynosi tutaj do 50% kosztów poniesionych przez wnioskodawcę na zakup i instalację solarów (nie wliczamy w to kosztów projektu), jednak nie więcej niż 2 tyś. zł.

 

Promocja:

Dla wszystkich czytelników portalu Riken24.pl oraz Fundacji Aspira, firma Alt-Energy przygotowała specjalne zniżki:

5% – rabatu na urządzenia, kolektory,

5% – rabatu na montaż,

15% – rabatu na projekt.

Warunkiem przyznania rabatu jest wysłanie maila na adres zdrowie@riken24.pl wpisując w tytule: Dofinansowanie – montaż kolektorów słonecznych.

 

Składanie wniosków:

Wnioski można składać w kancelarii urzędu miasta, ul. Śląska 11/13 pok. 3 w terminie od 25 kwietnia do 15 lipca 2016 r.

Wnioski i uchwały dostępne są https://www.czestochowa.pl/page/93,programy-dotacji-.html

źródło: Własne (Riken24.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *