Program – Plan na 24 godziny

Radzenie się z uzależnieniem nie jest proste. Na ratunek ludziom uzależnionym są programy, schematy które ułatwiają przetrwanie detoksu czy pierwszych dni abstynencji.

Jednym z nich jest: PLAN NA 24 GODZINY

Plan 24 godziny godziny zaliczamy do najbardziej elastycznego, gdyż w każdej chwili możemy go rozpocząć od nowa, nawet po wpadce. Nie jest istotne w jakim miejscu się znajdujemy, o jakiej porze dnia/nocy. W każdej chwili możemy postanowić, że nie weźmiemy narkotyku, tabletki, alkoholu do ust przez najbliższe 24 godziny, czy nawet 8 godzin lub 1 godzinę zgodnie z prawdą, która mówi iż każda droga zaczyna się od pierwszego kroku, a każde wyzdrowienie z uzależnienia zaczyna się od pierwszej godziny abstynencji. Następnie przyjdzie czas do stawiania kolejnych kroków, dzięki nim mijają kolejne godziny w trzeźwości.

Założenie tego programu wynikające z doświadczenia i potwierdzone naszymi własnymi przeżyciami. W odniesieniu do alkoholu ile razy nam się zdarzyło mówić „tym razem to już ostatni kieliszek w życiu”, „dzisiaj tylko jednego, a jutro już nic”. Bardziej realne i mające większe szanse powodzenia jest przyrzeczenie, postanowienie samemu sobie – „nie wypiję właśnie dzisiaj„, „przez 8 godzin się nie napije„.

Program Plan 24 godzin idealnie się nadaje dla ludzi uzależnionych od alkoholu, narkotyków czy substancji chemicznych, tabletek, psychotropów etc.