Petycje do Donalda Trumpa, żeby nie podpisał ustawy 447 !

Polska petycja do prezydenta USA

Na stronie Białego Domu wreszcie pojawiła się petycja do prezydenta Donalda Trumpa, żeby ten nie podpisywał ustawy Just Act 447, która może oznaczać problemy dla Polski i zielone światło dla Żydów, którzy zacierają ręce na polski majątek narodowy.

Petycja pojawiła się na stronie Białego Domu w zakładce „We the People”. Jeżeli pod petycją podpisze się 100 tysięcy ludzi, to prezydent będzie musiał zabrać głos w tej sprawie.

Autorzy petycji zwracają uwagę, że ustawa jest niesprawiedliwa. „Przywrócenie bezpotomnej własności opartej na pochodzeniu etnicznym jest bezprecedensowe w historii prawa i doprowadzi do spustoszenia w wielu dziedzinach. Ta ustawa jest w szczególności skierowana przeciwko Polsce, która w przeszłości udzielała schronienia polskim obywatelom pochodzenia żydowskiego. Niektóre organizacje żądają od Polski co najmniej 65 miliardów dolarów mienia. Jest to niesprawiedliwe” – piszą autorzy petycji.

Na razie pod petycją podpisało się ponad 2,5 tysiąca osób. Gdy petycja osiągnie sto tysięcy podpisów – a jej autorzy nie mają wątpliwości, że tak się stanie – oficjalny głos w sprawie będzie musiał zabrać prezydent Stanów Zjednoczonych. Nie jest jednak wykluczone, że Donald Trump zrobi to wcześniej.

Petycję można podpisać na stronie Białego Domu w zakładce „We the People” —> >>>LINK<<<

Chodzi o ustawę przyjętą przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA zwaną JUST (Justice for Uncompensated Survivors Today). Ustawa dotyczy restytucji mienia ofiar Holokaustu. Zgodnie z nią, od teraz Departament Stanu będzie musiał informować Kongres, które kraje mają problem z restytucją mienia. Sekretarz stanu będzie musiał zrobić to w dorocznym raporcie o przestrzeganiu praw człowieka w poszczególnych krajach lub w dorocznym raporcie o wolności religijnej. Państwa, które będą się ociągać z restytucją mienia, mogą znaleźć się na cenzurowanym.

Obawy dotyczące ustawy miała amerykańska Polonia, której działacze próbowali nie dopuścić do przyjęcia dokumentu.

źródło: Biały Dom, rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *