Sankcje League of Legends nie dla graczy z Iranu i Syrii

Rząd USA wyłącza LoL-a w Iranie i Syrii

Sankcje nałożone na Iran i Syrię przez rząd USA spowodowały, że gracze zamieszkujący wspomniane kraje Bliskiego Wschodu utracili możliwość logowania się do popularnej gry MOBA League of Legends.

League of Legends nie dla graczy z Iranu i Syrii. - Rząd USA wyłącza LoL-a w Iranie i Syrii - wiadomość - 2019-06-24

League of Legends nie dla graczy z Iranu i Syrii.

Portal Dot Esports donosi, że z dniem 22 czerwca gracze z Iranu i Syrii utracili możliwość grania w League of Legends – popularną, darmową produkcję MOBA od studia Riot Games. Blokada jest powiązana z sankcjami, które zostały nałożone przez USA po zestrzeleniu amerykańskiego drona, do czego doszło kilka dni temu. Po uruchomieniu LoL-a, użytkownicy z omawianego regionu są raczeni stosownym komunikatem (został zamieszczony na oficjalnym forum gry przez jednego z irańskich graczy).

Ze względu na amerykańskie prawa i przepisy, gracze z Twojego kraju nie mogą w tej chwili uzyskać dostępu do League of Legends. Ograniczenia tego typu mogą zostać zmienione przez rząd Stanów Zjednoczonych, więc jeśli – lub kiedy – to nastąpi, będziemy bardzo zadowoleni z Twojego powrotu – czytamy.

To pierwszy raz, kiedy dostępność gry komputerowej została ograniczona w wyniku sankcji.Jak można się domyślić, gracze objęci omawianymi restrykcjami nie są zbyt zadowoleni z zaistniałego stanu rzeczy i w gruncie rzeczy trudno ich za to winić – większość Irańczyków i Syryjczyków nie ma dużego wpływu na decyzje podejmowane przez polityków rządzących ich krajami.

Jestem zszokowany. Obudziłem się dziś rano i nie mogę już grać. Iran jest jedną z dużych społeczności Ligi EUW. Jest tu wielu graczy i teraz nie mogą grać. Grałem w League od lat, podobnie jak wielu ludzi, których znam. A teraz nie mogę. Uwielbiam League of Legends. Chcę grać. To jedyna gra, która mnie cieszy, proszę, dajcie nam zagrać. Problemy polityczne między Iranem i Ameryką są sprawą rządów. Gracze i ludzie nie mają z tym nic wspólnego – czytamy w dość rozpaczliwym poście osoby, która upubliczniła powyższy komunikat.

Warto odnotować, że restrykcje można obejść stosując VPN (ang. Virtual Private Network – mowa o usłudze przekierowującej dane przez serwer zlokalizowany w innym kraju), jednak rozwiązania tego typu mają swój koszt – często skutkują znacznym pogorszeniem prędkości Internetu oraz wzrostem opóźnienia, którego niski poziom jest kluczowy w grze takiej jak League of Legends.

Pozostaje nam tylko życzyć irańskim i syryjskim fanom LoL-a wszystkiego dobrego i trzymać kciuki za to, by jak najszybciej mogli powrócić do swojej ulubionej gry.

źródło: gry-online.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *