Zdrowo żyj z Pawłem cz.1 – Czym jest sport i jakie ma znaczenie dla człowieka ?

Czym jest sport i jakie ma znaczenie dla człowieka ?

        Z racji tego że w dzisiejszych czasach ludzie są narażeni na wiele chorób cywilizacyjnych, powinniśmy się zastanowić nad tym w jaki sposób się nimi zająć. Oczywiście podstawa jest nasze odżywianie, „co zjesz tym się stajesz”. Na przykład, jeżeli będziemy absorbować tylko cukier nie musimy się później pytać dlaczego nagle dopadła nas cukrzyca typu drugiego, ale zarazem nie możemy również zapomnieć że cukier jest zarazem energia, to samo dotyczy się tłuszczu, w małych ilościach jest on również bardzo zdrowy dla naszego organizmu, albowiem właśnie z niego wytwarzane są wszystkie błony śluzowe oraz ochronna warstwa tłuszczu pod skórą.

         A wiec skoro odżywianie jest podstawą, to chyba na tym kończymy co nie?

         I tutaj wchodzimy lekko pod górkę, wszystko zależy od naszego trybu życia, jeżeli posiadamy dużo stresu w naszym życiu, pracujemy w trybie siedzącym i mamy kłopoty z krzywymi plecami lub lekką otyłością, albo nawet zadyszkami kiedy mamy wchodzić po schodach lub na budowie i narzekamy czasem na różnego rodzaje zakwasy, nie przejmuj się mamy na to rozwiązanie.

         Z racji podanych argumentów nadchodzi teraz pytanie, czy posiadamy rozwiązanie?

         Zarazem tak i nie wszystko zależy wyłącznie od Ciebie, jest nim sport. Wiele rodzajów sportu i nikt nie urodził się sportowcem, więc nie należy się od razu demotywować taką błahostką, wiek również nie ma z tym nic do czynienia, nigdy nie należy mówić że już się jest na coś za starym, to największa głupotą jaką można usłyszeć, właśnie im bardziej się starzejemy tym bardziej powinniśmy się ruszyć i samemu od siebie coś zrobić, a nie narzekać na końcu że nie możemy podnieść później kubka z wodą przez stare lata.

         Sport działa już od pierwszego momentu kiedy tylko zaczynamy się pocić, nasz organizm zaczyna tracić nadmierną sól która prowadzi najczęściej do nadciśnienia oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i toksyny które nie potrafią być strawione przez nasz system odpornościowy, mało tego przez pierwsze zadyszki i zakwasy, czyli lekki niedobór tlenu dla naszych mięśni, zwiększamy ilość produkowanych erytrocytów, a więc zwiększają się możliwości naszego organizmu, to prowadzi do lekkich naderwań mięśni, a nadmierny tłuszcz zostaje zmieniony w mięśnie i po przez ruch stajemy się spokojniejsi co prowadzi do łatwiejszego snu oraz naturalnego poprawienia humoru zarazem eliminując stres, co dąży do tego że poprawiamy również wiarę w siebie.

         Wiec na co czekać, zamiast siedzieć w tej chwili przed ekranem komputera lub komórki powinniście się zastanowić czy nie warto by było przypadkiem wyjść na zewnątrz i nie zapisać się na siłownie lub do jakiegoś klubu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *